Çevre Dostu Bahçe

 

Bir sulak alan minyatür otlak kır daha, örneğin, farklı görünecektir. İdeal eko-bahçe yerli türler oluşur ve genellikle kuşlar ve kelebekler habitat haline gelir.

Eko-Garden Yol Gösterici İlkeler

Bir dost doğal bir yaşam alanı oluşturmak ve kuşlar, kelebekler, kertenkele, ladybugs ve diğer iyi yaratıkların için yiyecek ve barınak sağlamak önemlidir. Bahçenizde yenilebilir bitkileri dahil ederek, aileniz ve arkadaşlarınızla lezzetli meyve ve otlar verebilirsiniz. Bir yenilebilir ve süs bahçesi arasında seçim yapmak zorunda değilsiniz. Çoğu meyve ağaçları ve çalılar, ve aromatik otlar oldukça güzel. Biz stilleri Çiftçi Chic bu karıştırma diyoruz.

Tasarımı kurakçıl olmak

Daha az yeşillik sahibi anlamına gelmez mantıklı suyu kullanarak, sadece bitki seçimi ve bahçe tasarımı daha fazla düşünce koyarak demektir. İnsanlar yaşamak istiyor muhteşem bitki kombinasyonları, yıl boyunca da su miktarını azaltamayı arzularlar.

Doğru bitkiler seçin

Bitki seçimi kurakçıl bahçe temel bir bileşenidir. Benzer iklim koşullarına sahip bir yer için bölgeye yerli veya yerli olan bitkiler için Opt, bu yüzden az sulama ile gelişmek için daha olasıdır olacaktır yeni çeşitlere göz atın . Mira Fidancilik sürekli kuraklık toleransı, haşere ve hastalık direnci, daha bol ve daha iyi tatma meyve, daha bol çiçekli ve düşük bakım gibi özelliklere düzeldi yeni bitki çeşitleri arıyor.  Bir Lavanta, Lavandula, tam güneş, kum-toprak nokta harika bir fikir; ama su susuz uzun ömürlü dikim o biri olarak amacı yendi ya da her ikisi bitkiler yaşayacaktır. Bölgelerde bahçenizin düşünün ve çeşitli koşullara göre bitkilerin düzenleyin. Bitkilerin ışık ihtiyaçlarına katılıyor güneşte ekilen bir gölge sevgilisi uygun şekilde oturtulmuş, daha yüksek su ihtiyaçları, çünkü su tasarruf yardımcı olabilir. Tam güneş sıcak öğleden sonra ise çok fazla olabilir, ormanlık bitkiler için çok sert ve hatta yarım gün güneş olabilir. Ama yarım gün sabah güneşin bu aynı ormanlık bitkiler, sadece compostNext right.Using sahip yüksek kaliteli kompost organik malç, bir uygulama ile toprak nemi korumak yardımcı olabilir. Bu faydaları çoktur: daha fazla nem kapalı çalıştırmak yerine toprağa gider böylece farklı boyutlarda olan gevşek malzeme, su aşağı yavaşlatır. Su hızlı bir şekilde toprak yüzeyinden buharlaşmaz. Malç toprağa besin sağlar ve yabani otlar bastırmak yardımcı olur. Malç sadece birkaç önlemlerle, mevcut süs yatak kalın üç santim uygulanabilir. Gövdelerine karşı yığmak ya da çalılar sapları ve Gülleri ve diğer sığ köklü çalılar etrafında sadece ince bir tabaka kullanmayın. Kompost hafif asidik olabilir çünkü bir daha alkali ortamı tercih gibi Astilbe, Astilbe, Lenton Rose, Helleborus ve Şakayık, Paeonia olarak birkaç uzun ömürlü, etrafında gübre ile gitmek kolay.

Bir Çevre Dostu Bahçe Bitkileri

Düşük su bitkileri agaves , Sedum , avize .

Doğal yabani ot kontrolü için toprak-kapakları

Mine çiçeği , üzümü sürünen , ardıç .

Yerli süs çimleri

Deer Çim , Bambu Muhly , Prairie Sky Blue Çim Anahtarı , Shenandoah Çim Anahtarı

Kuraklığa dayanıklı çalılar ve uzun ömürlü

civanperçemi , lavanta , salvia , penstemon , ekinezya , agastache , tickseed , Rus adaçayı ve narenciye

Haşere ve hastalığa karşı dirençli bitkiler

Gül

Yenilebilir şeyler

Kuzey Amerika yerli üzüm , Huckleberry , Lingonberry , kivi , enginar , Trabzon hurması , ananas guava ,bramble meyve

Pin It on Pinterest

Share This