Minyatür güller  tüm renkleri, genellikle formlar, madde ve tam boyutlu gül kokusu ile büyük gül küçük sürümlerini ölçeklenir. Gül diğer türleri gibi, minyatür gül, her çeşit 6 inç ve 4 feet veya daha fazla ve gür, kompakt, tırmanma ve geçişli dahil bitki şekilleri arasında değişen bitki boyutu ile farklı özelliklere sahiptir. Ama ne olursa olsun şekil ya da büyüme alışkanlığı, iyi bir minyatür gül  çiçekleri vardır ve mükemmel orantılı olarak bırakır. Daha küçük kesinlikle az çekici anlamına gelmez, ve çoğu durumda, daha küçük büyümeye kolay anlamına gelmez. Onların küçük alışkanlık kaplarda yetiştirmek için minyatürler idealdir. çiçekler büyüme mevsimi boyunca renk parlak ve sabit noktalar sağlamak ve mini-buketleri ve düzenlemeler için onların çiçek kesebilir.

Minyatürler harika manzara bitkilerdir. Ama bu küçük boyutlu sizi kandırmasına izin vermeyin. Minyatür güller hızla tam büyüklüğe ulaşması ve bunlar çiçek büyük zaman tüm sezon boyunca. Bir çiçek sınır veya geçit kenarına bunları kullanın, ya da uzun boylu büyüyen bitkilerin üssünde onları koyabilirsiniz.

Minyatür güller aslında oldukça zor bitkilerdir. Onlar hemen hemen her zaman yayılır ve onları gül diğer birçok türde daha soğuk havalarda daha tahammül eder. Minyatür güller büyük olasılıkla yaşamak ve ne olursa olsun sıcaklıklar düzenli olarak 10 ° F altına düşmesi nerede (-12 ° C) .

Daha küçük bitkiler küçük kökleri anlamına gelir ve daha küçük kökler toprakta çok derin büyümez. Yani, Tabiat yağmur sağlamaması halinde, mini-gül daha sık sulama ihtiyacı var. Ayrıca, küçük bitkiler gübre küçük dozlarda gerektirir. Genellikle iki kat sık kadar üçüncü döller planlıyoruz.

Bir pencere üzerinde kapalı minyatür güller büyüyen kolay olduğunu size ikna etmeye insanları inanmayın. Bir minyatür içinde bir veya iki hafta için çiçek kalabilir, ama ışık yeterli ve koşullar sağlıklı büyümesi için daha iyi olduğu sonunda bitki dışarıya çıkmak gerekiyor. Başarı büyüyen minyatürleri var olanlar kapalı genellikle sera ya da tamamlayıcı aydınlatma çeşit sağlar.

Pin It on Pinterest

Share This