Geri geç 14. yüzyılda, Zen Budist rahipler, meditasyon ve güzellik takdir onların çok sade bahçeleri oluşturdu. Bunlar erken bahçeler su özellikleri vardı – daha doğrusu, rahipler bile dalgalanma gibi bir görünüm elde etmek için onları yan yatan, kayalar su hissi yarattı. Günümüzde bu tür göletler, köprüler, aydınlatma ve sanat eserleri olarak geliştirmeleri ile Zen bahçeleri birçok yorumu vardır. Ama yine de Asya geleneklerinde bakımından zengin olan ve doğaya özgü bir hürmet odaklanın. İlk bakışta, Zen bahçesi çok basittir – henüz derinlik ve karmaşıklık daha bir boşluk çalışmaları yaşanıyor.

Eğer açık alan sakin, sadelik ve sessiz tefekkür bir yer olmasını istiyorsanız, bir Zen bahçesi sizin için olabilir. Artı, bu bakımı çok kolay bir bahçe olduğunu göreceksiniz. Açık havada keyfini olsun, ya da sert havalarda pencerelerden, antik güzelliği her mevsim aşar.

Asian Garden Unsurları

Taş

Büyük taşlar ve kayalar adalar olarak Japon bahçesi görüntülenebilir. Taş köprü gelen yastıkları adım için, diğer uygulamalarda onlarca var. Bu SERT ZEMİN tasarımı yapısal temeli olduğundan taşın rolü aşırı vurguladı olamaz.

Çakıl

Asya bahçesinde çakıl en sık nehir yuvarlak ve çakıl benzeri bezelye boyutunda bir patates gibi büyük üzeresiniz. Onlar, yere alanları yaratmak sanat için bir üs uçağı sunmak ve taş yollar adım anahat için kullanılır.

Kum ve ince çakıl

Gölet veya akarsu, kum ve çakılların ince olmadan Asya bahçelerde su için bir metafor oluşturmak için kullanılır. Kuru dere olarak, ya da akan ya da dalgalı bir etki yaratmak için komisyonlu olan büyük bir üniforma denizlerde oluşan olsun, bu zemin alanları kapsayacak şekilde ve dikim düzenlemek için temel olarak hizmet verecek bir en yaygın yoludur.

Bambu çitler ve paneller

Bambu çit ve kapı yapımı Japon sanatı inanılmaz ayrıntılı kreasyonlarını vermiştir. Düz çubuklar fırçası ve saz karmaşık desenleri içine ateş püskürdü itibaren, bu işlevsel muhafazaları bahçedeki görsel tasarım önemli bir parçası haline gelmiştir.

Su

Havuzlar, akarsuları ve şelaleleri modern Asya bahçede güzel unsurlardır. Genellikle su kenarında bulunan kayalar ve bitkiler ile doğal bir tarzda düzenlendi, bu havuzları renkli koi balıklarının ev sahipliği yapıyor.

Çay töreni havzası

Japon çay bahçesi teahouse giriş kapısı bir yolu vardır. Bu yol boyunca, ritüel yıkama beraberindeki bambu mutfak eşyaları ile bir su havzası olacak. havzaları, doğal kaya veya oyulmuş taş, seramik ve bronz oluşturulan güzel kapları içi boş olabilir.

Pagoda ışıkları

Başlangıçta kandiller veya mum tutmak için oyulmuş taştan, bu sanatsal pagoda şeklindeki aydınlatma armatürleri Asya bahçeleri evde. Küçük ve bodur veya uzun boylu ve zarif beton veya taş, ki bu en yaygın insan yapımı özelliklerdir.

Buda

Tüm birçok kültürel formlarda Buda figürleri Asya bahçeleri simgeleridir. Dalgın mekanlarda Seçme, onlar bahçe sanatı ve Doğu maneviyat önemli bir parçasıdır hem de bulunmaktadır. Hiçbir şey daha düşünceli Asya tarzı iddia – Basit döküm beton veya daha ayrıntılı oyulmuş taş, seramik veya metal olsun.

Bir Zen GardenFirst oluşturma, Uzayın tanımlar. Eğer bahçenizde küçük bir köşesi ile başlamak veya tüm bahçesinde dönüştürmek isteyip istemediğinize karar verin. Doğa, oldukça resmi bir garden.Next düz çizgiler yerine, oluşturmak bir tasarım dışarı kroki olacağını çok gibi, o sert kenarları verin. Sen, yerel bir botanik bahçesi Asya bahçeleri ziyaret istediğiniz Zen bahçeleri fotoğraflarına bakmaktan ve indirilebilir planlar için online arama yaparak fikir edinebilirsiniz. SERT ZEMİN, topografya ve su – – tanımlı bahçe temel kemiklere sahip kez o zaman plants.Remember seçmek için hazırsınız, bir Zen bahçe bitkileri ile dolu değil. Dikkatle entrika, renk ve doku eklemek bazı örnek bitkileri seçmek isteyeceksiniz.birkaç iyi seçilmiş bitkiler Zen bahçesi garden.Plants yıldızlı mevsim değişikliği yansıtacak olacak.Azaleas ve kiraz çiçekleri bahar, Japon akçaağaç sonbahar tanımlar. vurgu ile bahçeler belirgin çiçekler eksiktir yılın geri kalan, heykelsi dökmeyen kaymıştır. Bu dökmeyen kar yağışı altında benzersiz bir itiraz ile yıl boyunca güzellik sunuyoruz. Hala geleneksel manzara uzaklaşan olmadan ilgi eklemek bazı mantıklı yerleştirilmiş uzun ömürlü çiçekler, bu aynı bahçe karakteri elde edebilirsiniz.

Zen Bahçe bitkiler

Odak yeşillik / doku bitkiler: nandina , kozalaklı ağaçlar , bambu , Japon akçaağaç , hostas . Önerilen gölge seven bloomers: kamelya , açelyalar , orman gülleri .

Pin It on Pinterest

Share This